Sinem Yazıyoor Editörü

Fitness Fotoğraf Paylaşımı Bir Psikolojik Sorun

eklendi

İngiltere'de bilim adamlarınca yapılan bir araştırma sonucunda Fitness fotoğraflarını paylaşan kişilerin psikolojik sorunları olduğu iddia edilmiştir. Spor salonlarında yapılan egzersizlerin sosyal medya üzerinde paylaşımı bir kişilik sorunu olduğu belirtilmiştir. 

Narsisizm Etkisi Yaratıyor!

Bu kişilik sorununun kişilerin kendilerindeki meziyetleri gösterme isteği ve kendilerinin güçlü olduklarını ilan etmelerine dayandığı bildirilmektedir. Bu durumun kişilerde narsisizm etkisi yarattığını, bu durumun çok fazla belli eden bir sorun olmasa dahi bir sorun olarak algılandığı belirtilmiştir. Bu nedenle narsist kişiler paylaşmış oldukları fotoğraflar ile kendi çevreleri tarafından övgü kazanmak eğiliminde olmaktadırlar. 

Bu Bir Sorun!

Bu durumun onlar üzerinde motive etkisi yarattığı, sürekli motivelenme ihtiyaçları hissettiklerinden sık sık farklı fotoğraflar paylaştıkları hatta bir kısmının yapmış olduğu sporu sağlık açısından değil de sırf birilerinden övgü almak için yaptıkları belirtilmiştir. Bilim çevresi bu durumun bir sorun olduğunu, psikolojik bir rahatsızlık olduğunu bildirmişlerdir. Bu kişilerde görülen bir başka özellikte çoğunlukla spor ve görüntü anlamında kendisinden daha iyi olan birine karşı objektif olamamalarıdır. Bu durumda bilim çevrelerini doğrular nitelikte olmasından dolayı bu durumun bir psikolojik sorun olabileceği ağırlık kazanmıştır. 


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol