Sinem Yazıyoor Editörü

Filipinler'in Resmi Lideri Rodrigo Duterte'den Endonezya Açıklaması

eklendi

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Barack Obama, yaptığı flaş açıklamalarla dünya gündemini meşgul etmişti. Bazı ülkelerin hükumetlerine askeri darbe yaparak, kaos ortamı yarattığı bilinen ABD, son olarak Filipinler'i hedef almıştı. 

'Siz Mısır'da, Irak'ta ve dünyada bir sürü insanın hayatına kıymış bir ülkesiniz"

Filipinler'in uyuşturucu tacirleriyle yaptığı mücadele dahilinde, bu işle meşgul olan kişiler tabiri caizse, bir kıyıma gönderilmişti. Yani uyuşturucu tacirleri, ölüm cezasıyla cezalandırılıyordu. Bu konuya dahil olan ABD Başkanı Obama, bunun insanlık dışı olduğunu ve derhal bitirilmesi gerektiğini, tehditvari bir şekilde açıklamıştı. Bunun üzerine, Filipinler lideri Rodrigo Duterte Obama'ya küfür ederek, ''Siz Mısır'da, Irak'ta ve dünyada bir sürü insanın hayatına kıymış bir ülkesiniz, bunu sorgulamak size düşmez. Biz ülkemizde olan uyuşturucu sorunuyla sonuna kadar mücadele edeceğiz.'' diye karşılık vermişti.

Küfür Etmedim!

Bu konuşmanın ardından ASEAN (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği)'ın yeni başkanı olan Duterte, gazetelere yaptığı açıklamada, küfür etmediğini, çeviri yapan kişilerin aleyhinde bir olay yaratmak istediklerini, bunun suçlusunun tamamen Amerikalı çevirmenler olduğunu ve bu durumun çok umrunda olmadığını çünkü, dünya lideri olmadığını açıkladı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol