Sinem Yazıyoor Editörü

Fetö'nün İstanbul Planı

eklendi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında göz altına alınan kişilerin ifadelerinden yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen operasyonda göz altına alınan kişilerin ifadelerinde ilginç detaylara ulaşıldı.

İstanbul'u Eyaletlere Bölmüşler

Fetö kapsamında yürütülen gözaltı ve soruşturmalar neticesinde örgütün İstanbul'u birden fazla eyalete böldükleri ve bu eyaletlerin başlarına da eyalet imamlarını atadıkları bilgisine ulaşıldı. Özellikle gözaltına alınan bir örgüt mensubunun Boğaziçi Eyalet bölgesi olarak Kağıthane, Beyoğlu, Sarıyer ve Beşiktaş eyaletlerine böldüğü öğrenildi.

İstanbul İçin 4 Eyalet Açıklaması

Fetö terör örgütü kapsamında alınan ifadelerde İstanbul'un yüz ölçümü göz önüne alınarak 4 farklı eyalete bölündüğü ve her eyaletin imamının olduğu, eğer 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı İstanbul gibi bir çok ilde eyalet sistemi olacağı bilgisine ulaşılmıştır. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na getirildikleri bildirildi. Gözaltıların devam edeceği ve gözaltılar neticesinde ele geçirilen bilgiler ışığında örgütün bir çok amaç ve hedeflerinin de deşifre olduğu bildirildi. Halen bu konudaki çalışmalar devam ederken her geçen gün yeni yeni iddialar gelmeye devam ediyor.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol