Haber Yazıyoor Editörü

FETÖ’nün 'Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ü Erdoğan'ın Eski Komşusu Kaçırmış

eklendi

'FETÖ’nün 'Hava Kuvvetleri İmamı' olduğu ileri sürülen Adil Öksüz’ün kaçışına yardımcı olduğu iddiasıyla tutuklananlardan gazeteci Erdal Şen'in Cumhurbaşkanı'nın eski komşusu olduğu ortaya çıktı. Rusya dönüşü gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı "onu kaçıran gazeteci bizim apartmanda oturuyormuş" dedi.

Darbe girişiminin merkezi Akıncı Hava Üssü’nün yakınında yakalandıktan sonra “Tarla bakmaya gitmiştim” savunmasıyla serbest bırakılan, 'FETÖ’nün 'Hava Kuvvetleri İmamı' olduğu ileri sürülen Adil Öksüz’ün kaçışına yardımcı olduğu iddiasıyla tutuklananlar arasında gazeteci Erdal Şen de yer aldı. Gazeteci Erdal Şen'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski komşusu olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şen hakkında "Bakın onu kaçıran gazeteci bizim apartmanda oturuyormuş. Komşumuz yani. Görünürde bize saygıda hiç kusur etmezdi. Bunların hepsi karaktersiz" diye konuştu. 

Rusya dönüşü uçakta konuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, "Mesela 15 Temmuz gecesi olan hadise. İsmi Adil (Öksüz) olan şahsı kastediyorum. İsmi Adil de kendisi adil değil? Bakın onu kaçıran gazeteci bizim apartmanda oturuyormuş. Komşumuz yani. Görünürde bize saygıda hiç kusur etmezdi. Bunu da herkese söylerdi. Şimdi Adil-denilen o şahsı kaçıran adam olduğu ortaya çıktı. Kaçıran o. Bunların hepsi karaktersiz. Köşesinde sallayıp duran vardı ya şimdi kaçmış olan, o da öyleydi. Gelirdi karşımıza yok şöyle yok böyle. Kim olduğunu anlıyorsunuz. Köşesinde yazmaya gelince de verip veriştiriyordu. Niye kaçtın gittin? Bu kadar yüreğin vardı o zaman kalsaydın" ifadelerini kullandı.  

Gazeteciliğe Zaman gazetesinde başlayan, ardından Habertürk gazetesinde Haber Müdürlüğü ve Ankara Temsilciliği yapan Şen, son olarak Meydan gazetesinde çalışıyordu. Şen’in ayrıca  Ankara'da Başbakanlık muhabirliği döneminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başbakanken kaldığı Keçiören Subayevleri'ndeki apartmanda uzun süre komşusu olduğu ortaya çıktı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol