Haber Yazıyoor Editörü

FETÖ Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan Komedyen Atalay Demirci Tutuklandı

eklendi

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından sosyal medya hesabı ele geçirilerek Gülen cemaatine yakın isimlerle özel yazışmaları ifşa edilen komedyen Atalay Demirci, gözaltına alımıştı. Mahkemeye sevk edilen Demirci tutuklandı.

Demirci’nin Twitter hesabı hacklenmiş, basketbolcu Enes Kanter ile eski AKP’li vekil ve futbolcu Hakan Şükür’le yaptığı iddia edilen yazışmalar ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili “Söz konusu örgütle geçmiş yıllarda okullarında ve dershanelerinde işim gereği gösteriler yapmışlığım aşikardır” diye açıklama yapan Demirci, gözaltına alınmadan önce “15 Temmuz gecesi Fethullah Gülen Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişiminden sonra benim de herkes gibi fikrim değişti” demişti.Dünya Radyo’da 2000 yılında işe başladığını ‘Kelalaka’ adlı programı yedi yıl sunduğunu anlatan Demirci, bu süre zarfında Gülen Cemaati’ne bağlı dershane, okul ve derneklerde gösteri yaptığını söyledi.
‘FETÖ’den doğrudan destek almadığını savunan Demirci, ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasında birinci olmasını şöyle anlattı: “2007 yılında Dünya Radyo’dan ayrılmama rağmen 2013 yılındaki ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasında benim adıma cemaat tarafından oy kullanan şahısların olduğunu düşünüyorum. Ancak ben cemaate bağlı hiç kimseyi arayıp, destek olmalarını istemedim.”

Atlanta’da 2005 yılında katıldığı bir festival öncesinde, Muhammet Yusuf Kulaksız’ın, tanıştırmak için kendisini Fetullah Gülen’e götürdüğünü belirten Demirci, Gülen’le bir saat görüştüğünü söyledi. Komedyen, kendisine “Bak, artık hocaefendi ile de tanıştın, hal ve hareketlerine daha çok dikkat etmelisin’ anlamında çok sözler duydum” diye konuştu.

Demirci, Twitter hesabının hacklenmesinin ardından eski AKP milletvekili Hakan Şükür ve basketbolcu Enes Kanter’le yaptığı yazışmalara ilişkin de şunları söyledi: “Hakan Şükür ve Enes Kanter ile yaptığım yazışmalar, ‘benim örgüt içerisinde bir faaliyette bulunduğum’ algısı oluşturularak internete servis edildi. Kullanmış olduğum telefonuma abuk subuk, tehdit ve hakaret dolu mesajlar aldım. O andan sonra bana bir kötülük yapabileceklerini düşünerek, Beysukent’te bulunan polis merkezine giderek suç duyurusunda bulundum. Hatta yıllardır tüm arkadaşlarımı kaydettiğim numaramı ve telefonumu değiştirme ihtiyacı hissettim.”

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol