Sinem Yazıyoor Editörü

Fener'in Yedek Kulübesi, Zorya'nın İlk 11'nin 5 Katı

eklendi

UEFA Avrupa Ligi grup açılış maçında Fenerbahçe dün akşam deplasmanda Zorya ile mücadele etti. Fenerbahçe'nin maçtaki yedek kadrosu, Zorya takımının ilk o 5 katından daha fazla bir değere sahipti. Fenerbahçe'nin yedek kulübesinin değeri tam olarak 47,5 milyon Euro değerindeydi.

7 Oyuncunun Değeri Tam Olarak 47,5

Zorya maçında yedek kulübesinde oturtulan Fenerbahçe'li oyuncular tam bir servet değerindeydi. Maçta Van Persie, Emekine ve Van der Wiel gibi oyuncular yedek kulübesinde beklerken, yedek kulübesinde bekleyen 7 oyuncunun değeri tam olarak 47,5 milyon Euro değerindeydi. Bu rakam da Türk parası ile yaklaşık 150 milyon TL'ye denk gelmektedir. Ukrayna ekibinin yedek kulübesi bir yana, sahaya çıkan ilk 11'nin değeri bile sadece 9 milyon Euro idi. Oleksandr Karavaev 2.5 milyon Euro ile Zorya takımının en değerli oyuncusu olurken, Fenerbahçe'li oyunculara kıyaslandığında bu rakam oldukça düşük kaldı.

1-1 Berabere Bitti!

Oyuncu değeri olarak Fenerbahçe'den oldukça düşük olan Zorya, maçta gösterdiği direnç ile oldukça takdir topladı. Fenerbahçe karşısında son dakikaya kadar 1-0 önde olan Zorya, son dakikada yediği golle sahada 1-1'lik beraberlikle ayrıldı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol