Haber Yazıyoor Editörü

Farklı Partiler Tek Ses: Yenikapı Mitingi

eklendi

Yenikapı Miting Alanı'nda bugün saat 17.00'de düzenlenecek ve AK Parti'nin yanı sıra CHP ve MHP'nin de katılım göstereceği "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" öncesinde son hazırlıklar tamamlandı. Mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli de katılıyor.

7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi Yenikapı Meydanı’nda yapılacak. Türkiye’nin yaşamış olduğu hain darbe girişimine karşı düzenlenen demokrasinin önemi ve şehitlerin anılacağı mitinge milyonlarca insanın akın etmesi bekleniyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderlik ettiği ve TBMM’deki üç büyük parti liderinin de katılacağı 7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi hakkında bütün merak ettiğinizi haberimizde bulabilirsiniz. Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin vurgulanacağı tarihi mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli katılacak. 

YRD İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Karadeniz'in sorumluluğundaki organizasyona 3 ile 5 milyon arasında kişinin katılımı beklenirken, hazırlıklar da buna göre planlandı. 

Karayoluyla gelecek vatandaşlar için Kazlıçeşme Miting Alanı, 7 bin otobüsün park edebileceği şekilde organize edildi. Vatandaşlar Kazlıçeşme'den yürüyerek, deniz yoluyla ya da Marmaray ile Yenikapı durağında inip, miting alanına gelebilecekler.

Yürüyüşü tercih eden vatandaşlar için sahil yolu boyunca belirli mesafelerde su ve ikram istasyonları kuruldu.

İlk konuşmayı, programda değişiklik olmadığı takdirde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli yapacak. Ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sonra da Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım konuşacak. TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıyla miting tamamlanacak.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol