Sinem Yazıyoor Editörü

Eski Ağrı Halkın Demokrat Partisi Milletvekili Tutuklandı!

eklendi

Halil Aksoy Eski HDP Ağrı milletvekili idi. Aynı zamanda Demokratik Bölgeler Partisi yani DBP'nin Merkez Yürütme Kurulu Üyesi idi. 22 Eylül 2016 Perşembe günü, yani bugün de tutuklandı ve yatacağı cezaevine gönderildi. 

Neden Tutuklandı?

Peki hem Eski Halkın Demokratik Partisi yani HDP'nin Ağrı milletvekili olan ve hem de Demokratik Bölgeler Partisi yani DBP'nin Merkez Yürütme Kurulu Üyesi olan Halil Aksoy neden Tutuklandı dersiniz?

Terör Örgütüne Üye Olduğu Ortaya Çıktı

Hem Eski Halkın Demokratik Partisi yani HDP'nin Ağrı milletvekili olan ve hem de Demokratik Bölgeler Partisi yani DBP'nin Merkez Yürütme Kurulu Üyesi olan Halil Aksoy, "herhangi bir terör örgütüne üye olmak" suçundan dolayı tutuklandı ve mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme Halil Aksoy'un beraatına izin vermedi ve kaçma ihtimalini de göz önünde bulundurarak hemen cezaevine götürülmesi kararını verdi ve mahkemenin bu kararı üzerine Hem Eski Halkın Demokratik Partisi yani HDP'nin Ağrı milletveki olan ve hem de Demokratik Bölgeler Partisi yani DBP'nin Merkez Yürütme Kurulu Üyesi olan Halil Aksoy Ağrı M Tipi cezaevine gönderildi. Halil Aksoy'un henüz kaç yıl, kaç ay ve kaç gün cezaevinde kalacağı bilinmiyor.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol