Sinem Yazıyoor Editörü

Ermenistan Başkanı İstifa Etti

eklendi

Bir süredir ekonomik krizlerle boğuşan Ermenistan'da Başbakan Hovik Abrahamyan istifa etti. Reuters'in yaptığı habere göre Hovik Abrahamyan istifa etme kararı aldı ve bu karanını hükümet toplantısında sundu.

İstifa Gerekçesi Ne?

Abrahamyan, istifasının gerekçesi olarak ise, bir başkasına fırsat vermek olduğunu söyledi. Abrahamyan yaptığı açıklamada, toplumdaki kutuplaşmanın hala devam ettiğine dikkat çekti. Bundan sonraki süreçte toplum ve hükümetin birlikte çalışması gerektiğini söyleyen Hovik Abrahamyan, bunun için de yeni bir başlangıç yapılması gerektiğini kaydetti. 

Ne Zamandan Beri Görevdeydi?

Şuan için Ermenistan'da iktidarda bulunan Cumhuriyet Partisi'nin başkan yardımcısı olan Abrahamyan, 13 Nisan 2014 tarihinden bu yana Ermenistan'da başbakanlık görevini yürütmekteydi.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Temmuz ayında yaşayan karakol saldırısı ve sonrasında yaşayan iki haftalık rehine krizi üzerine, ulusal mutabakat hükümeti kurulacağının sinyallerini vermişti. Sarkisyan bu yeni hükümetin 1-2 ay içinde kurulabileceğine de işaret etmişti.

Ekonomik Kriz ile Uğraşıyorlar!

Halen ekonomik kriz ile boğuşan Ermenistan'da, Hovik Abrahamyan'ın istifasının ne gibi sonuçlar doğuracağı merak edilmekte. Kimi çevreler tarafından bu istifa olumlu karşılanırken, bazı kesimler de Abrahamyan'ın istifa etme kararını yanlış buldu.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol