Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Erken Boşalmayı Durdurmanın 7 Yolu

eklendi

Erken boşalma, 40 yaşın altındaki erkeklerin karşılaştığı en sık görülen cinsel problemdir. Erken boşalmanın duygusal ve fiziksel nedenlerini anlamak önemli olsa da, erkeklere erken boşalmayı yavaşlatmak ya da durdurmak için bilinen belirli teknikleri önermek yerine doğal olarak düzeltmek daha cazip gelir.

Erken boşalmayı durdurmanın en etkili 7 yolu şunlardır:

1. Derin Nefes Alma

1. Derin Nefes Alma


Derin nefes alma erken boşalmaya yol açan uyarılma ve gerginliği kontrol etmeye yardımcı olabilen bir meditasyon şeklidir. Ona tam, derin bir nefes alması, içinde üç saniye tutması ve sonra nefesi vermesi için 5 saniye vermeye çalışın. Bunu ritmi bozmaksızın 5 dakika boyunca yapabilirse bunu yatak odasında kullanması mümkün olabilir. Ayrıca birbirinizin nefes alıp vermesine odaklanmak özel bir bağ oluşmasını sağlayabilir.

2. Dur ve Başla Yöntemi

2. Dur ve Başla Yöntemi


Bu, tek başına yapılan bir egzersiz olarak başlar. Eşiniz yalnızken mastürbasyon yaparak başlamalı, kendisini orgazm durumuna getirmeli ve durmalıdır. Dinlendikten sonra kendisini daha fazla tutamayana kadar orgazma daha da yaklaşmalıdır. Erkek bu tekniğe hakim olduğunu hissettiği zaman ikiniz ilişkiyi kısa tuttuğunuz bir cinsel aktivite gerçekleştirmelisiniz.

3. Sıkıştırma Yöntemi

3. Sıkıştırma Yöntemi


Bu yöntem, erkek orgazm eşiğinde olduğunda “dur ve başla” tekniğinin kullanıldığı aynı noktada birinizin penisin alt kısmını sıkmasını gerektirir. Amaç sıkma yoluyla eşinizin ereksiyonunu azaltmaktır. Dur ve başla yönteminde olduğu gibi eşiniz ilk başta bunu kendi başına yapmalı ve öğrenmelidir. Daha sonra bu tekniği onunla denemeyi teklif edin.

4. Kegel Egzersizleri

4. Kegel Egzersizleri


Kegel egzersizleri sadece kadınlar için değildir. Pelvik bölgeyi güçlendiren ve boşalmayı kontrol etmeyi sağlayabilen güçlü bir pubokoksijis kasını (PC kası) oluşturan daha iyi bir yöntem yoktur. Bu kası tuvalette iken idrar akışını durdurduğunda bulabilir. Bulduktan sonra ise karnını, kalçalarını ya da üst bacaklarını kullanmaksızın bu kası çalıştırıyor olduğundan emin olmalıdır. Kegel egzersizi için 10 saniye boyunca PC kasını önce sıkmalı sonra bırakmalıdır. Bunu her set arasında 10 saniye ara vererek üç set halinde yapmalıdır.

5. Tantrik Teknikler

5. Tantrik Teknikler


Keşfe dayalı olan seks, geleneksel fiziksel hazdan çok daha fazlasıdır. Erkek geri dönülmez o noktaya yaklaştığında uyarımı durdurmalı (örneğin geri çekilme), sonra PC kasını kasmalı ve çenesini göğsüne yaklaştırmalıdır (bu önemlidir, çünkü enerjinin çok fazla yükselmesini ve erkeğin dayanaksız kalmasını önler). Daha sonra bir nefes almalı ve cinsel enerji sıcaklığının vücudunda yükselişini hissetmelidir.

6. Benzokainli Prezervatifler

6. Benzokainli Prezervatifler


Sonuçlar değişebilir, ancak orgazm kontrollü prezervatifler, cinsel aktiviteyi uzatabilir ve bir erkeğin orgazmını beş dakikaya kadar geciktirebilir. Bu prezervatiflerin ucunda benzokain vardır. Bu, hafif uyuşturma etkisi olan bir anestetik maddedir, dolayısıyla cinsel hassasiyeti azaltmayı sağlayabilir ve erkeğin cinsel tepkisini daha yönetilebilir bir düzeye getirebilir. Merak etmeyin, seksten yine de keyif alabilir!

7. Promescent

7. Promescent


Geçtiğimiz günlerde, FDA tarafından erken boşalma için yeni bir ilaç onaylanmıştır. Promescent cinsel aktiviteden 10 dakika önce uygulanan ve bir erkeğin duyarsızlaştırma yoluyla seks duyumlarını daha iyi yönetmesine yardımcı olan topikal bir ilaçtır. Ancak, erken boşalma için olan diğer topikal ilaçların aksine, Promescent boşalmayı kontrol eden sinir uçlarının bulunduğu cildin altına emilir. Bir erkek seksten zevk almaya devam edebilmek için sadece gereken dozda almalıdır ve cilt altına emildiği için eşinin duyumlarını negatif olarak etkilemeyecektir.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol