Sinem Yazıyoor Editörü

Eren Derdiyok Attı, Galatasaray Kasayı Katladı

eklendi

Galatasaray'ın sezon başında Kasımpaşa'dan transfer ettiği Eren Derdiyok, lig başladığından bu yana performansı ile göz dolduruyor. Galatasaray'ın kazandığı maçlarda attığı gollerle ciddi katkı veren Eren Derdiyok, takımına kazandırdığı puanların yanı sıra, maddi açıdan da Galatasaray'a ciddi katkı verdi.

Takımına Ne Kadar Kazandırdı?

Galatasaray ile çıktığı 4 lig maçında 4 gol atan Eren Derdiyok, daha şimdiden neredeyse yıllık ücretini çıkardı. Karabükspor, Akhisar Belediye ve Çaykur Rizespor maçlarında toplam 4 gol atmayı başaran başarılı forvet, takımına 3.6 milyon Euro civarında bir maddi kazanç sağladı. Attığı gollerle takımına 9 puan kazandırmayı başaran Eren Derdiyok, TFF'nin ligde uyguladığı galibiyet başına 1.2 milyonluk prim uygulaması sonucu takımına tam 3.6 milyon Euro kazandırdı. Eren Derdiyok'a 1 yıl için 2 milyon 150 bin Euro, toplamda ise 6 milyon 450 bin Euro verecek olan Galatasaray kulübü, Eren Derdiyok sayesinde bu ücreti daha şimdiden yakalamak üzere.

Eren Derdiyok'a Övgü

Eren Derdiyok transferinde oldukça emeği olan Levent Nazifoğlu, Rizespor ile oynanan maç sonrası soyunma odasına inerek Eren Derdiyok'a, kendilerini haklı çıkardığını ve bu formanın kendisine çok yakıştığını söyledi. Eren Derdiyok ise Nazifoğlu'na teşekkür ederek, daha iyi olacağını söyledi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol