Sinem Yazıyoor Editörü

Erdoğan BM Genel Kurulu'nda Konuştu, Sosyal Medya Yıkıldı

eklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma kısa bir süre içinde sosyal medyada geniş yankı buldu. Erdoğan'ın yaptığı konuşma sırasında Twitter üzerinden oluşturulan #ErdoganVoiceOfTheOppressed (Mazlumların sesi Erdoğan) etiketi, çok kısa süre içinde TT olmayı başardı.

"Oldukça Aşağılayıcı Davranıyorlar"

Birleşmiş Milletler 71. Genel Kurulu Amerika'nın New York kentinde düzenlendi. Genel kurulda konuşma yapan Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair çok önemli mesajlar verdi. Suriye ve Irak'ta halen insanların ölmeye devam ettiğini açıklayan Erdoğan; savaş yüzünden ülkelerinden kaçan mültecilere Avrupa'da oldukça aşağılayıcı davranıldığına dikkat çekti. Bu konuşmalar Türkiye ve tüm dünyada oldukça ses getirirken, sosyal medyada da kısa süre içinde gündem yarattı.

"Milletimle İftihar Duyuyorum"

Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak da konuşan Erdoğan, milletiyle iftihar ettiğini dile getirdi. Türk milletinin demokrasiye sahip çıktığını belirten Erdoğan, 29 gün boyunca gece gündüz tutulan demokrasi nöbetlerinden de bahsetti.

Mülteciler konusunda da Avrupa Birliği'ni eleştiren Erdoğan, AB'nin mülteciler konusunda verdiği sözleri yerine getirmediğini dile getirdi. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol