Sinem Yazıyoor Editörü

Engelliler için Yarım Milyon Kapak Topladı

eklendi

İlk olarak 2011 yılında başlatılan kapak kampanyası birçok kişi tarafından benimsenmiş ve milyonlarca kapak toplanmıştır. Kampanyaya göre toplanan 250 KG kapağa karşılık bir tekerlekli sandalye alınmaktadır. Kampanyaya katılan bir çok kişi sayesinde kapaklar toplanmış ve 81 ildeki tüm engelliler için tekerlekli sandalye alınmaya başlamıştır. Herkes kendi evlerinde toplayabileceği gibi bazı kurumlarda veya ortak noktalarda toplanma yapılmaktadır. 

Sokak Sokak Gezerek Kapak Topladı!

Bursa’da bir vatandaş engelliler için yaklaşık yarım milyon kadar kapak toplamış ve kurumlara gereğinin yapılmasını sağlamaları için vermiştir. 72 yaşındaki İlhan Uzun adlı bir vatandaş 3 yıl içerisinde sokak sokak gezerek kapak toplamış ve 250 bin kadarını ilgili kurumlara vermiştir. Toplamaya devam eden Uzun elinde 200 bin kapak daha biriktirmiş ve kurumların almasını için beklediğin dile getirmiştir.

Engellilerin Yüzünü Güldürmek İçin Yapmış

5 yıl önce toplamaya başladığını belirten İlhan Uzun bu işi hem engellilerin yüzünü güldürmek için yaptığını hem de çevre temizliğine katkıda bulunmak istediğini dile getirdi. Daha önce devlete 250 bin adet kapak verdiğini ve elinde kalan 200 bin kapağı da derneklere vermek istediğini dile getirdi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol