Sinem Yazıyoor Editörü

Emekliye Bayram Erken Geldi

eklendi

Kurban bayramı gelmeden emekliye bir müjdeli haber SSK'dan geldi. SSK'dan yapılan açıklamaya göre SSK, Bağkur emeklileri ile dul ve yetim maaşı alanlar maaşlarını bayramdan önce alabilecekler. Yapılan açıklamaya göre tahsis numarasının son rakamı 9, 7, 5, 3, 1 olanlar paralarını 8 Eylül Perşembe günü, tahsis numaralarının son rakamı 8, 6, 4, 2 olanlar ise emekli maaşlarını 9 Eylül Cuma günü tahsis edebilecekler. 

Bayramdan Önce Alacaklar!

Emekliler normal şartlar altında maaşlarını her ayın 15'i ile 28'i arasında alabiliyordu. Bu sene kurban bayramının bu tarihlere denk gelmesinden dolayı böyle bir uygulama yapıldı. Ayrıca yapılan açıklamaya göre memurların maaşları da ayın 15'i olmadan hesaplara yatmış olacak. Emekli memurların maaşları 5 Eylül'de hesaplarına yatmıştı. Böylelikle bayram gelmeden 14 milyon emekli maaşlarını erken alıp rahat bir bayram geçirme imkanı buldu. 

En Çok Sevinen Esnaflar Oldu!

Emekli paralanınca bu duruma en fazla sevinen kesim ise esnaflar oldu. Esnaf emeklinin maaşını erken alınca piyasayı hareketlendireceğini düşünüyor. Emeklilere bir başka müjde ise bayramdan sonra gelecek. Emekli maaşlarını bayramdan önce alan emekliler, bayramdan sonra ise promosyon ödemesi alacak.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol