Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Elazığ Emniyeti’nde 24 Polis Daha Gözaltına Alındı!

eklendi

Elazığ'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi ile ilgili soruşturmanın kapsamında 24 polisin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

Elazığ Emniyeti’nde 24 Polis Daha Gözaltına Alındı!

Elazığ'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi ile ilgili soruşturmanın kapsamında 24 polisin daha gözaltına alındığı öğrenildi.


Elazığ’da FETÖ/PDY operasyonunun kapsamı içinde emniyet müdürleri ile amirlerine yönelik düzenlenmiş olan ikinci operasyonda 24 şüpheli gözaltına alındı.


Öğrenilen bilgilere göre, Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) düzenledikleri 15 Temmuz Darbe girişiminin soruşturması tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ ilinde de genişleyerek devam ediyor. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü’nde açığa alınmış olan 190 polisten içlerinde şube müdürleri ile amirlerinin de olduğu 25 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.


Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün sabah erken saatlerde gözaltı kararı verilen polisler için operasyon başlattı. Operasyon sırasında aralarında 2. ve 3. sınıf 7 tane emniyet müdürü, 2 tane emniyet amiri ile 15 tane komiser ve komiser yardımcıları olmak üzere 24 kişi gözaltına alındı. Evinde olmayan 1 şüphelinin ise aranmakta olduğu öğrenildi.


Gözaltına alınmış olan 24 şüpheli kişi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan sağlık kontrolünden sonra, ifadelerinin alınması için İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüler.


Düzenlenen darbe girişiminden sonra yapılan soruşturmadan açığa alınan 190 polisten 60 tanesi gözaltına alınmıştı. Daha sonrada adliyeye sevk edilmiş olan 60 polisten 43 tanesi tutuklanmış, 17 tanesi ise adli kontrol şartı ile serbest kalmıştı.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol