Sinem Yazıyoor Editörü

Duyarlı Vatandaştan İbretlik Ders

eklendi

Toplumumuzun sosyal sorunlarından olan çocuk gelin anlayışı tepki çekmeye devam ediyor. Bilinçsiz anne ve babaların çocuklarını küçük yaşta zorla evlendirmesi sonucunda kararan hayatlara bilinçli vatandaşlarımız tepki göstermeye devam ediyor. Bu duyarlı vatandaşlarımızdan bir tanesi de İzmir'de bayan kuaförü işleten Seval Alyürek. 

Çocuk Geline Gelin Başı Yok!

Seval Alyürek çocuk gelin anlayışına tepki göstermek için ilginç bir yol seçmiş. Kuaförün camına bir yazı yazarak çocuk gelinlere gelinbaşı yapmayacağını yazan Seval Alyürek bu durumu video ve resimlerle sosyal medya üzerinden de yayınlayarak halkı bilinçlendirmeye çalışmış. Birçok duyarlı vatandaşımızın da destek vermesi ile tepkiler giderek artmakta.

Seval Alyürek ilk olarak 12 yıl önce dükkanına çocuk gelin getirildiğini dile getirirken hiçbir zaman çocuk gelinlere gelinbaşı yapmadığını ve yapmayacağını dile getirdi. 

Kendi Cebini Düşünmüyor!

Geçimini saç yaparak kazanan birinin kuaför salonuna gelen bu tarz müşterileri reddetmesi sosyal ve toplumsal tepki açısından oldukça önemli bir olaydır. Seval Alyürek kendi cebini düşünmeden gelin çocuklara baş yapmayı reddederken bazıları bu işten para kazanmak için çocuk gelin anlayışına gelen tekileri azaltmaya çalışmakta. Toplum olarak bu kişilerin karşısında durmamız gerekir. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol