Sinem Yazıyoor Editörü

Denizli 1 Gün İçerisinde 9 Kez Sallandı

eklendi

Denizli'de bir gün içerisinde tam dokuz kez deprem meydan geldi. Dokuz deprem arasında hissedilen en küçük deprem 1.2, en büyük deprem ise 4.2 büyüklüğünde meydana geldi. 

Tam Dokuz Deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremle ilgili veriler paylaştı. Verilere göre içinde bulunduğumuz günde tam dokuz kez deprem meydana geldi. Yaşanan depremlerin yeri ve büyüklüğünle ilgili veriler şu şekildedir. Pamukkale'de 4.2 büyüklüğünde saat: 12:10'da, Denizli Uzunpınar'da 2.0 büyüklüğünde saat: 13:15'de, Denizli Karahayır'da 2.6 büyüklüğünde saat: 13:22'de, Denizli Develi'de 2.4 büyüklüğünde 13:40'da depremler meydana geldi. Ayrıca bu depremlerden başka 5 kez daha küçük artçı depremler meydana geldi. Denizli'de meydana gelen depremlerin tamamı Denizli ilinde yaşayan kişilerin çoğu tarafından hissedildi.

Afad Depremin Büyüklüğünü 4.0 Olarak Belirledi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi, Denizli civarında meydana gelen başka bir depremin büyüklüğünü 4.0 olarak açıkladı. Depremin meydana geldiği saat ise 10:07. Denizli'nin kent merkezinde yerin tam 6.83 km derinliğinde gerçekleşen deprem oldukça şiddetli bir şekilde hissedildi. 


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol