Haber Yazıyoor Editörü

Darbe Girişiminin 1 Numaralı İsmi Adil Öksüz "Sır" Oldu

eklendi

15 Temmuz'daki darbe girişiminin bir numaralı ismi Adil Öksüz  Akıncı Hava Üssü'nde yakalanıp adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edildikten hemen sonra salıverilen Öksüz kayıplara karıştı. Kayıplara karışan  FETÖ'cülerin 'Hava Kuvvetleri imamı' Öksüz'ün 'sır' plakasıyla dikkat çeken aracı ortaya çıktı.

FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra salıverilen ve FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' olduğu ileri sürülen Adil Öksüz, serbest bırakılmasının ardından 'sır' oldu.


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ankara'daki Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra salıverilen FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün darbe girişimi gecesi, FETÖ mensubu teröristlere Pensilvanya'nın talimatlarını ilettiği ve "darbe fetvası" verdiği ileri sürülüyor.

Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığında 16 Temmuz sabahında yakalanan tek sivil olan Adil Öksüz, savcılık ifadesinde Ankara'ya tarla bakmaya geldiğini, Keçiören'de akrabalarının evinde kaldığını ve askerlerin hiçbirini tanımadığını ileri sürmüştü. Öksüz hakkında yurt dışına çıkış yasağı kararı verilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Adil Öksüz’ün "34 SIR 49"  otomobili Akyazı’da kayınpederinin evinin garajında bulunurken, otomobil yapılan incelemenin ardından yediemin otoparkına çekildi. Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz son olarak Akyazı’ya uğradıktan sonra kayıplara karıştı

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol