Haber Yazıyoor Editörü

Darbe Girişimi Gecesinin Gizli Kahramanlarının Darbecilerle Çatışma Anı

eklendi

Darbe gecesinin gizli kahramanlarından Başçavuş İsmail Oğuz sivil kıyafetlerle sabaha kadar çatışan kahraman asker Darbecilere "Kardeşiz biz. Teslim olun, birbirimizin kanını akıtmak bize yakışır mı?" diye bağırmış. Darbeciler, kahraman askerlere "Defolun gidin, birazdan kobra gelecek parçanız bile kalmayacak' diyor...

Darbe gecesi sivil kıyafetlerle koşup gelen  22 yıldır Özel Kuvvetler'de olan Başçavuş İsmail Oğuz, sabahın ilk ışıklarına kadar çatıştı darbeci askerlerle...  Sabahın ilk ışıklarında sayıları iyice azalan darbecilere seslendi:'Teslim olun, birbirimizin kanını akıtmak bize yakışır mı?' dedi. Karşı taraftan, darbecilerden 'Defolun gidin, birazdan kobra gelecek parçanız bile kalmayacak' yanıtı geldi. Askerlere tekrar seslenmek için ayağa kalkan İsmail Başçavuş'u darbeciler başından vurdu. Bir süre sonra kalkmak istedi ama kalkamadı.

Yer Ankara Gölbaşı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın eğitim arazisi... 16 Temmuz saat 05.39. O gece sabaha kadar süren çatışmalar devam ediyor.

İsmail Başçavuş'un yardımına silah arkadaşı Niyazi Başçavuş koştu. Darbeci askerler bu kez de onu hedef aldı. Niyazi Başçavuş dakikalarca yaralı arkadaşına ulaşmaya çalıştı. En sonunda silah arkadaşını omuzlayıp dikenli telleri aştı, onu hastaneye göndermeyi başardı. Sonra da Niyazi Başçavuş birlik darbecilerden temizlenene kadar nöbete devam etti. Bu cesur direniş sonrası darbecilerin kendi aralarındaki tartışma görüntüleri de kameraya yansıdı. Bu görüntülerden kısa bir süre sonra darbeciler teslim oldu.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol