Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Cumhurbaşkanından AKP, CHP ve MHP'ye Davet

eklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, CHP ve MHP genel başkanlarını, teşekkür etmek ve önerilerini almak üzere, bugün saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet etti. Anadolu Ajansı, liderlerin daveti kabul ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanından AKP, CHP ve MHP'ye Davet

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve AK Parti Genel Başkanı Yıldırım'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet etti. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumları sebebiyle liderlere teşekkür edecek ve son gelişmeleri değerlendirip önerilerini alacak.

Cumhurbaşkanımız kendilerine teşekkür etmek, son gelişmeleri değerlendirip önerilerini almak üzere Beştepe'ye davet etmektedir

Cumhurbaşkanımız kendilerine teşekkür etmek, son gelişmeleri değerlendirip önerilerini almak üzere Beştepe'ye davet etmektedir

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga tarafından; CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'e gönderilen davet mektubunda şu ifadelere yer verildi:


"FETÖ mensubu teröristler tarafından cebir ve şiddet kullanmak suretiyle, anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini, temel hak ve hürriyetleri, meşru Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen, silahlı darbe teşebbüsü milletimizin demokrasisine sahip çıkarak, ortaya koyduğu kahramanca direniş sayesinde engellenmiştir.


Bu zorbalığa karşı gösterdiği kararlı tutumla, tüm kurumlarımıza çok önemli sorumluluklar yükleyen milletimiz, birlik ve beraberliğimizin en üst düzeyde olması gereken bu kritik dönemde, diğer kuruluşlarımızla birlikte, siyasi partilerimizden de bunun gereğini yerine getirmesini beklemektedir.


Bu çerçevede, Sayın Cumhurbaşkanımız 25 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00'te CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile AK Parti Genel Başkanı Sayın Binali Yıldırım'ı, hem darbe girişimi karşısındaki kararlı tutumu sebebiyle kendilerine teşekkür etmek, hem de son gelişmeleri değerlendirip, önerilerini almak üzere, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmektedir."

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ilk kez gidecek

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ilk kez gidecek

Anadolu Ajansı, liderlerin daveti kabul ettiğini duyurdu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi telefonla arayarak, 15 Temmuz ile ilgili darbe karşıtı tutumlarından dolayı kendilerine teşekkür etmişti.


Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, yapılmasından bu yana Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ilk kez gidecek.

Saray’daki liderler zirvesi için HDP yönetimine çağrı gitmedi

Saray’daki liderler zirvesi için HDP yönetimine çağrı gitmedi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, darbe girişiminin ardından liderler zirvesi çağrısı yapmasına karşın bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştireceği liderler zirvesine çağrılmamasını “Eksik ve yanlış” olarak yorumladı. 


Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı''nın aktardığı bilgiye göre Demirtaş, “Üzülürüm sadece... Şu an sıradan bir seçim rekabeti yaşadığımız bir dönemde değiliz” diye konuştu.


Demirtaş, toplumun bir araya gelebildiğini ancak siyaset bir araya gelemediğine dikkat çekerek, "Bu üç parti, üç anlayış bir araya gelip biz anlaştık dediğinde Türkiye'de sorunlar çözülmüyor açıkçası" diye konuştu.


Başbakan Binali Yıldırım'ın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Taksim mitingi için teşekkür ettiği, bu telefon görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nun Yıldırım'a 'Liderler zirvesine HDP de davet edilmeliydi' dediği belirtiliyor. 


| AA, Cumhuriyet  ve Onedio

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol