Sinem Yazıyoor Editörü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Muhtarlar Toplantısından Ses Getiren Açıklamalar

eklendi

8 Haziran sonrası ilk kez Beştepe’de muhtarlara yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Sevr’i" gösterip bizi "Lozan’a" ikna ettiler açıklamasında bulundu. Bu bir zafer değildir sözlerini dile getiren Erdoğan "OHAL" ile ilgili de açıklama yaptı.

Lozan Antlaşmasına Dikkat Çekti

27. muhtarlar toplantısı için bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ege'de bağırsan sesini duyuracağı adaları biz 1923 yılında Lozan Antlaşması'nda Yunanistan’a verdik bu mu zafer diye seslenişte bulundu. Ohal’in 3 ay daha uzatılması gerektiğini Milli Güvenlik Kuruluna tavsiye edildi. Hükumetimiz gerekli değerlendirmeleri yapacak gerekirse 12 ay’a kadar bu süre uzatılabilir sinyallerini verdi. 

Toplumun Sesi ile Buluştu

Muhtarlar ile yaptığı buluşmaları Sayın Cumhurbaşkanı'mızın çok önemli buluşmalar olarak nitelendirdiği ve bu buluşmaların toplumun alt tabakalarının sorunlarını dile getiren ve toplumun sesi olan buluşmalar diye nitelendirerek sözlerine devam etti. Daha önce kendisinin terör örgütü tarafından hedef alındığını dile getiren Erdoğan bu kez 15 Temmuz olayları ile Millet’in de hedef haline getirildiğini sözleri ile beyan etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Benim Milletim'e Çılgın Türkler kelimesi boşuna söylenmiyor." diyerek açıklamada bulundu.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol