Sinem Yazıyoor Editörü

Bazı zamanlar birbirlerine ters de düşseler, en zor durumda yan yana gelip, birbirlerine kol kanat gerekenlerdir. En iyi arkadaş, en iyi dost, en önemli sırdaş, paylaşımcı, birlikte hareket etme ve hiç bitmeyen sohbetlerdir.


Hayata merhaba diyen yeni bir bebeğin gelmesi ile evdeki çocuğun arasındaki kardeşlik bağı oluşur oluşmasına, ama bazı zamanlar yeni bebek kıskançlık sebebi de olabilir. Böyle durumlarda ebeveynler, kendilerini Çocuklara kardeş sevgisi nasıl aşılanır? Sorusunun karşısında çaresiz hissedebilirler.

 

Elbette ki, kardeşlik bağını kurabilmek ve sevgiyi oturtabilmek için işin büyük kısmı ailelere düşüyor.


Çünkü kardeşlik duygusu, anne ve babanın göstereceği olumlu davranış ve yönlendirmeyle güçlenir. Çocuklar öncelikle ebeveynlerini örnek alacakları için aileler, kendi aralarındaki iletişim ve ilişkilere de özen göstermelidir.


Sevgi, şefkat, adalet ve benzeri duyguları çocuklara her daim orantılı olarak verirlerse, onların da davranışları aynı sevgi, şefkat ve adaletle olur. Ailelerinden olumlu özellikler gören çocuklar da kardeşlerine daha çok sarılarak, birbirlerine yardımcı olma, birbirlerini koruma, gibi birçok kalitelerini genişletir.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol