Sinem Yazıyoor Editörü

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan Birisi Olan HPV Sağlığınızı Ciddi Derecede Tehdit Ediyor

eklendi

Human Papilloma Virüsü, bilindiği gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında ilk sırada yer alıyor. Bu hastalık hem erkekler, hem de kadınlar için ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor. 

Cinsel Hayatı Aktif Olanlar Dikkat!

Hastalık Kontrol Merkezi, yaptığı araştırmalar sonucunda aktif olarak seks hayatı olan kadın ve erkeklerin yaşamları boyunca HPV virüsü ile karşı karşıya gelme olasılıklarının %50 den fazla olduğunu ortaya koydu. Üroloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Murad Çeltik, bu virüsün zaman kaybedilmeden tedavi edilmesi gerektiğini, aksi halde virüsün ağız içi kanseri, meme kanseri, anal kanser ve rahim ağzı kanseri gibi çok ciddi sorunlara yol açabileceğini belirtti.

En Çok Kadınların Rahim Ağzında Oluşuyor!

Uzmanların açıklamalarına göre oldukça sık rastlanan ve kolay bir şekilde insanlara bulaşabilen HPV virüsü daha çok kadınlarda rahim ağzına ve vajinaya, erkeklerde ise genital bölge ve penis üzerine yerleşiyor. Cinsel ilişki sırasında kullanılan prezervatifler de hastalıktan korunmak için yeterli olmuyor. Bu nedenle uzmanlara göre şüphelenen kişilerin bir an önce bu konuda uzman olan bir doktora başvurmaları gerekiyor. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol