Sinem Yazıyoor Editörü

Cinsel Mahremiyetin İhlal Edilmesi Nedeni İle Dava Açtı

eklendi

ABD'de bir kadın cinsel tatmin amacıyla kullanmak için aldığı ürünün üretici firmasına dava açtı.ABD'nin Chicago eyaletinde ismi açıklanmayan bir kadın geçen aylarda aldığı ve internete bağlanabilen titreşimli cinsel ürünün üretici firmasına dava açtı.

Teknolojik gelişmelerin durdurulamayan ilerlemesi nedeni ile mahremiyet konusunun ihlal edilmesi durumları da artmaya başladı.Bu nedenle ABD'de yaşayan bir kadın satın aldığı cinsel ürünün telefon ile kontrol edilebilme özelliğinin olması nedeni ile özel hayatının izlendiğini öne sürerek mahkemeye dava açtı.

 Uzaktan Erişim İle Özel Ve Mahrem Bilgileri Topladı

İsmi açıklanmayan mağdurun avukatı bu cinsel oyuncakların uzaktan kontrol edilebilen oyuncaklar olduğu, özellikle mağdurların vücut ısılarının değişimine bağlı olarak gizli bir şekilde görüntülerin alınabildiği ve görüntü alan kişilerin uzaktan birbirleri ile irtibata geçebildiklerini öne sürdü.

Açılan davanın halen devam ettiği mahkemenin gerekli bilgi ve belgeleri topladığı eğer mağdurun haklı görülmesi halinde yüksek oranda tazminat alabileceği düşüncesi savunulmaktadır.Bu olaydan sonra bu oyuncakları kullanan kişilerin oyuncakları kullanmama kararı aldıkları da gelen bilgiler arasında.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol