Sinem Yazıyoor Editörü

Çinde 28 Sene Sonra Yakalanan Seri Katil

eklendi

Ülkenin İç Moğolistan Bölgesine yakın Bayyin kentinde emniyet görevlilerin açıklamalarına göre 11 kadını tecavüz ettikten sonra öldüren 52 yaşındaki katil zanlısının 28 yıl sonra yakalandığını bildirdi. Çin Komünist Partisinin resmi yayın organlarından biri olan Global Times gazetesinde yayınlanan habere göre zanlı 11 kadına tecavüz edip öldüren zanlı 52 yaşındaki Gao Çıngyong adlı bir şahıstır.

Parmak İzi Sayesinde Yakayı Ele Verdi!

Parmak izi sayesinde yakalandığı belirtilen zanlının tüm suçlamaları kabul ettiği öğrenildi. Çin'de 28 sene sonra yakalanan seri katil bayanları tecavüz edip öldürdüğünü itiraf ettiği emniyet yetkilileri tarafından doğrulandı. Zanlının ilk suçunu 1988 yılında işlediğini öğrenildi.

Özellikle Kırmızı Elbiseli Kadınlar!

Gao Çıngyong 1988 yılından 2002 yılına kadar Bayyin ve Baotou kentlerinde bulunan 11 kadına tecavüz ettiği ve daha sonrada öldürdüğü ortaya çıktı.Cinayet dosyalarını inceleyen emniyet yetkilileri zanlının özellikle kırmızı elbise giyen genç kadınları hedef seçtiği ve evine kadar takip edip tecavüz ettiğini bildirdi. Kurbanları evine kadar takip eden zanlı kurbanlara kendi evlerinde tecavüz ettiği düşünülmektedir.

Kendisini Bulana Ödül Verilecekti!

Gao Çıngyoug un kurbanları arasında 8 yaşında bir kız çocuğununda olduğu söylendi. Bölgede 2004 yılında zanlının yakalanması için bilgi verenlere ödül vereceği de dile getirilmiştir. Ancak zanlı uzun yıllar sonra yakalanabilmiştir.

Bölge Halkı Nefes Aldı!

Yetkililer ailesinin ve yakınlarının Gao Çıngyoug'un neden tutuklandığı hakkında bilgi sahibi olmadığını belirtti.  Böyle bir olay basında yankı bulmuştur. Zanlı yıllar sonra yakalanmış olsa da bölge halkı rahat bir nefes almıştır. 


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol