Sinem Yazıyoor Editörü

Ciltteki Kabarcık Ve Kızarıklıklar Nasıl Geçer?

eklendi

Ciltte oluşan kızarıklar ve kabarcıklar genellikle alerjik reaksiyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkan alerjik reaksiyonlar rahatsız edici bir durumdur. Hem görüntü olarak rahatsız edicidir hem de insanın yaşam kalitesini etkileyecek derecede acı verici bir durumdur. Alerjiden kaynaklı Ciltteki Kabarcık Ve Kızarıklıklar Nasıl Geçer? İlk yapmanız gereken alerjinin kaynağını bulmak ve bu nedeni ortadan kaldırmaktır. 

Daha sonra tahrişi önlemek için kızarık bölgeyi kaşımamalısınız, soğuk duş veya soğuk kompres yaparak acıyı azaltabilir ve kızarıkların ve kabarcıkların sönmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu yaptıklarınız işe yaramıyorsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz.


Kabarcıkların nedeni mantar enfeksiyonları olabilir, bu durumda doktorun vereceği kremlerle ve spreylerle tedavi olabilirsiniz.


Bir diğer yandan cilt kuruluğundan kaynaklanan kızarıklar oluşabilir, kullanacağınız nemlendiricilerle bu sorunu çözebilirsiniz. Geçmeyenler ise sedef veya egzama olabilir bu durumda bir cilt doktoru sorununuza çözüm bulacaktır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol