Sinem Yazıyoor Editörü

Çiftçinin Mücadelesi Zafer Getirdi

eklendi

Sakarya'da çiftçilik yapan Halil İbrahim OYAR, Kaynarca Ziraat Odası'ndan mısır tohumu satın alarak tarlasına ektiğini ancak bu tohumların bozuk çıkması neticesinde Kaynarca Ziraat Odası hakkında tazminat davası açarak 46 bin liralık tazminat kazandı. Davanın yaklaşık olarak 7 yıl sürmesine rağmen mücadelesinden vazgeçmeyen çiftçi, tüm çiftçilere de örnek olacak bir davranışta bulunduğunu bildirmiştir. 

 46 Bin Liralık Tazminata Mahkum Etti

Kaynarca Mahallesinde çiftçilik yapan Halil İbrahim Oyar, 2009 yılında Kaynarca Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak almış olduğu tohumların bozuk çıkması nedeni ile mağdur olduğunu belirtmesi ile açılan dava sonucunda mahkeme çiftçi Halil İbrahim Oyar'ı haklı görerek Kaynarca Ziraat Odası'nı 46 bin liralık tazminata mahkum etti. Çiftçi Halil İbrahim Oyar dava açmadan önce durumu Ziraat odası ile görüştüğünü ancak ziraat odasının durumu kabullenmediğini, hatanın kendisinden kaynaklandığını belirttiklerini, bunun üzerine kendisinin de konu ile ilgili bilir kişi raporu alarak mahkemeye başvurduğunu söyledi. 

Mahkeme tarafından yapılan detaylı bir araştırma sonucunda benzer sorunları diğer çiftçilerde görülmesi üzerine sorunun çiftçi Halil İbrahimn OYAR'dan kaynaklanmadığını tespit ederek Kaynarca Ziraat Odasının savunmasını redderek tazminat kararını onadı. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol