Sinem Yazıyoor Editörü

Cara Delevigne'den Rahim Kanserine Yardım Eli

eklendi

Çağımızın en büyük hastalıklarından olan kanser birçok insanın ölümüne sebep olmakta ve insanları çekilmez, acı dolu süreç ile baş başa bırakmaktadır. Özellikle son dönemlerde artan rahim kanseri için son günlerde yapılan bir kampanya çok dikkat çekmiştir. 

Bu Kampanyanın Amacı Nedir?

Bu kampanyanın amacı rahim kanseri hastalığı olan kadınlara dikkat çekmek amacıyla yapılmış ve bu hastalığa sahip olmayan kadınları da bilinçlendirmektir. Rahim kanserine dikkat çekmek amacıyla oluşturulan bu kampanyaya ünlü manken Cara Delevingne'de katıldı. Rahim kanserine destek amaçlı oluşturulan Bayan Bahçe kampanyası ile kadınları teşvik etmek istediğini belirten ünlü manken Cara Delevingne kampanya tarafından yapılmış olan kısa tanıtım videosunu sosyal medyada bulunan hesabından sevenlerine paylaştı. Kampanyanın temel amacı bu hastalığı taşıyan kadınların tedavi olmaları için hastaneye gitmelerini sağlamak ve onları bu konuda cesaretlendirmektir.

Tedavi Olmaktan Çekiniyorlar!

Rahim kanserine yakalanmış olan kadınların elde edilen bulgulara göre yaklaşık %41'i tedavi olmaktan çekiniyor ve bu hastalığını kimse ile paylaşmak, anlatmak istemiyor. İşte bunun önüne geçmek ve bu algıyı ortadan kaldırmak için yapılan bu çalışmadan iyi sonuçlar alınacağı beklentiler arasındadır. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol