Sinem Yazıyoor Editörü

Cami Avlusundaki Dansöze Büyük Tepki

eklendi

Rezeda Ganiullina adındaki şarkıcı cami önünde çektiği klipin internet ortamında yayılmasıyla çığ gibi büyüyen tepkiler almaya başladı. Durumla ilgili harekete geçen yetkililerden Rusya Soruşturma Komitesi Tataristan Yönetimi mensupları Rezede Ganiullina'nın Bolgar'da yer alan bir caminin önünde çektiği klip hakkında gerekli incelemelere başladıklarını ifade etti.

Tepkiler Çığ Gibi

Geçtiğimiz günlerde klipi gerek sosyal medyada gerekse TV kanallarında gösterime giren Ganiullina her geçen gün büyüyen tepkiler almaya başladı. Tatar vatandaşlardan gelen tepkilere göre şarkısı hem kendisini hem de bütün Tatar milletini rezil ettiği söyleniyor. İslam dininin en kutsal mekanlarından olan caminin önünde dansöz kıyafetiyle çekilmiş olan bu kliple tepki alan sanatçı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada özür dilediğini ifade ederek, bazı kullanıcıların ifadelerinde kullandığı "Cami önünde striptiz" cümlelerinin çirkin olduğunu doğu kültürüne ait dansların bir striptiz değil birer sanat olduğunun altını çizdi. 

Müftüden Açıklama

Tataristan Müftüsü yaptığı açıklamada İslam dini tarafından mukaddes olan camilerden bu şekilde istifade etmenin doğru olmadığını, insanların camiye ibadet ve arınma için gelmeleri gerektiğini ifade etti. 


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol