Sinem Yazıyoor Editörü

Büyüyen Kurbanlıklar Vinçle Çıkarılabildi

eklendi

Pakistan'ın güneyinde yer alan Karaçi'de besicilik yapan bir kişi kurbanlıklarını evin çatısında beslemeye başladı. 

Vinç Yardımı ile İndirildi!

Besici, kurban bayramı gelmeden önce kurbanlıklarını beslemek için evin çatısını kullanmaya başladı. Zaman içinde büyüyen kurbanlıkları çatıdan indiremeyen besici vinç yardımı almak zorunda kaldı. Vinç ile gelen ekip, kurbanlıkları evin çatısından teker teker indirerek hepsini kurban pazarına ulaştırdı. 

Kurbanlar Çatıda Beslenmek Zorunda!

Bir liman kenti olan Karaçi, yirmi milyonu aşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık kenti olma özelliği taşımaktadır. Çarpık bir yapılaşması olan Karaçi'de tarım arazileri oldukça yetersiz. Bu nedenle de kurbanlıklar çatılarda beslenmekte ve bu sorunlar yaşanmaktadır. 

Özellikle kurban bayramı öncesinde sayısı gittikçe artan kurbanlıkların beslenmesi, bakımı ve diğer ihtiyaçları bölgedeki tarım arazilerinin azalması nedeni ile evlerin çatılarında yapılıyor. Kurbanlık sahibi olan besiciler çatısı dar olan ya da olmayan evlerde farklı yöntemlere yönelebiliyorlar. 

Bazen Kurbanlar Zarar Görüyor!

Çoğu zaman besiciler, kurbanlıklarının taşınması için vinç ihtiyacını karşılamakta zorluk çekebiliyor, ya da sıra beklemek zorunda kalabiliyorlar. Bazen vinç ile taşımalarda kurbanlıkların zarar gördüğü de oluyor. Ancak bölgede farklı bir çözüm ne yazık ki bulunmamaktadır. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol