Sinem Yazıyoor Editörü

Bolu Belediyesi'nden Üniversite Kazanan Gençlere Laptop

eklendi

Bolu Belediyesi, öğrencileri üniversitelere daha fazla teşvik etmek amacıyla ilginç bir uygulama başlatmıştı. Bolu Belediyesi, yaptığı açıklamada Bolu'da ikamet eden ve liseyi Bolu'da okuduktan sonra herhangi bir üniversitenin 4 yıllık programını kazanan her öğrenciye laptop dağıtacağını açıklamış ve böylelikle öğrencilere bir teşvik unsuru yaratmıştı.

'Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi'

2009 yılında hayata geçirilen 'Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi' ile ilgili olarak yeni başvurular da kabul edilmeye başlandı. Bolu Belediyesi bu proje kapsamında üniversitelerin 4 yıllık programlarını kazanan öğrencilere laptop dağıtılacağını açıkladı.

4 Yıl Ve Üzeri Örgün Eğitim Programlarını Kazanan Herkes Başvuru Yapabilir

Öğrencilerin bu uygulamadan yararlanabilmesi için Bolu'da ikamet etmeleri ve liseyi Bolu'da okumaları gerekmektedir. Bu proje ile birlikte 2009 yılından bu yana, 6 bin öğrenci laptop sahibi olmuştu. Bolu Belediyesi'nden yapılan açıklamada, bu projeye yapılan başvuruların 28 Ekim 2016 tarihinde sona ereceği belirtildi. Yapılan açıklamada, Bolu merkezde bulunan lise veya dengi okullardan mezun olan, 2016 yılında 4 yıl ve üzeri örgün eğitim programlarını kazanan herkes başvuru yapabilir şeklinde bir ifade kullanılmıştı. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol