Sinem Yazıyoor Editörü

Bir Sitenin Wordpress Olup Olmadığı Nasıl Anlarsınız?

eklendi

Bilgisayar başında zaman geçirmekten hoşlananlar gün boyunca farklı sitelere girip çıkmaktadır. Bu sitelerin hangi tür bir alt yapıya sahip olduğu farklı yollarla öğrenilebilmekte, mesela wordpress tabanlı olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Wordpress oldukça popüler bir alt yapıdır. Bir Sitenin Wordpress Olup Olmadığı Nasıl Anlarsınız? konusunda birkaç tüyo verelim.

Wordpress alt yapısını kullanmakta olan sitelerin yönetim paneline giriş linki hemen hemen standarttır. Bu en kolay anlama şeklidir. Örneğin www.sitem. com şeklinde bir site adının yanına /wp-login.php yazarak arama yaptırıldığında karşınıza bir sayfa çıkıyor yani sayfanız açılıyorsa söz konusu site Wordpress kökenlidir.


Ancak yine de değiştirilmiş olma ihtimaline karşı farklı yollara izlenmelidir. Açık olan bir sitenin kaynak kodu içinde CTRL + F kısayolu aracılığı ile Wp-content, wordpress, wp-includes yazarak veya sadece wp.com yazıp aratır ve bulursanız o site de kuşkusuz Wordpress’tir. Bunlarla neden uğraşayım, daha kolayı yok mu derseniz sizin yerinize bunu bulan siteler de olduğunu söylemeliyiz.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol