Sinem Yazıyoor Editörü

Bir Araba Tamircisi Halen Commodore 64 Kullanıyor

eklendi

Tüm zamanlar ele alındığında en çok satan bilgisayar olan Commodore 64'ü dünya üzerinde halen kullanan bir kişi var. Polonya'lı bir tamirci halen bu bilgisayarı kullanmaktadır. Bu tamirci bu bilgisayarı tam 25 yıldır kullanmaktadır.

Yaşayan Bilgisayar Efsanesi

Tüm zamanların en çok satan bilgisayarı olarak bildiğimiz Commodore 64 dünya üzerinde halen kullanılıyor. Polonya'da bir araba tamircisi olan bu kişi bu bilgisayarı halen kullanmaya devam ediyor. Tam 25 yıldır bu bilgisayar efsanesi olan Commodore 64'ü araba tamircisi kullanmaktadır. Bilgisayarın başlıca özelliklerini hatırlamak gerekirse, Bilgisayarda 64 KB RAM bulunmaktadır. Bilgisayarın ekranında basınçsal elektrikli sensör, sinüs dalgası ve şaft vibrasyonu gibi komutlar yer almaktadır. Günümüz teknolojisine bakıldığında bu bilgisayarın hali hazırda halen kullanılmasına şaşırmamak içten bile değil.

Facebook'ta Bir Kullanıcı Duyurdu

Bu gerçekten ilginç ve şaşkınlık yaratan haberi bir Facebook kullanıcısı duyurdu. Bir otomobil tamircisine gittiğini ve otomobil tamircisinin halen Commodore 64'ü kullandığını ve halen takır takır çalıştığını duyurdu. Facebook üzerinden dünyaya haberdar olan bu haber çok ilgi çekti ve duyan herkeste büyük şaşkınlık ve hayret uyandırdı.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol