Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Bilgisayar Temizliği Yapacaklara Uyarı!

eklendi

 İş ve günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen bilgisayarlar neredeyse hayatımızın her alanında kullanılır hale gelmişlerdir. Bu kullanım alanlarının farklılığı da aynı zamanda bilgisayarlarımızın kirlenmesine ve tozlanmasına sebebiyet verebilir. 

Tozlu alanlarda, mutfakta, depolarda veya kir ve toza dayalı diğer iş alanlarında kullanılan bilgisayarların daha çabuk kirlenmeleri, bilgisayar aksamlarında tıkanıklıklara sebebiyet verebildiğinden hem bilgisayarımızın çabuk ısınmasına hem de bu sayede yavaşlayıp kullanım ömrünün kısalmasına sebebiyet vermektedir.


Bilgisayar temizliklerinde bu konu dikkate alınıp öncelikle bilgisayarımızın soğutma sistemi olan fan bölümleri temizlenmelidir. Bu temizliği kullanıcıların yapabilmesine olanak sağlayan basınçlı hava püskürten spreyler bulunmaktadır. Bilgisayarımızın fan bölümleri bu sprey ile temizlenebilmektedir. Ayrıca bilgisayarımızın dış donanımlarından klavyenin işlevlerini sağlıklı yerine getirebilmesi için tuşların araları da bu spreyden faydalanılarak temizlenebilir.

 

 Aynı zamanda ekran görüntü kalitesini düşüren toz ve kirleri önleyici özel solüsyonlar ve temizleme bezleri de bilgisayar yedek servisleri ve yedek parçalarının satıldığı mağazalardan edinilebilir. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol