Sinem Yazıyoor Editörü

Bebeklerde Gaz Sıkıntısı Nasıl Giderilir?

eklendi

Yeni doğan bebeklerde anne babanın korkulu rüyası gaz sancısıdır. Bu sorunu gidermek için ilaçların, bitkisel tedavilerin içinde kayboluruz. O kadar çaba boşa gitmektedir çünkü gaz sancısı bitmemiştir hatta artarak devam etmekte bebek çığlıkları ortalığı kaplıyordur. 

Maalesef bazı bebeklerin sindirimi zor geliştiğinden dolayı gaz problemi kaçınılmaz hale gelir. Ve bu olayın sonucunda ufaklığınız da bitmeyen ağlama nöbetleri ve ebeveynde ise bitmeyen uykusuz geceler başlar.


Böyle durumlarda bebeğinizi besledikten sonra onu omzunuza alın ve sırtına ufak hareketlerle vurarak onu rahatlatmaya çalışın. Sakinliğinizi koruyarak onu güvende hissettirin.


Karnına masaj yapın. Karnına ve ayaklarına ılık bezler koyun. Bebeğinizi güvenliğini elden bırakmayacak şekilde yüzüstü yatırın. Ve en önemlisi anne sütü ile beslemeye gayret gösterin. 


Her bebek birbirinden farklıdır. Bebeklerinizin her ağlayışını gaz sancına bağlamamak gerekir. Eğer sorun gaz sancısıysa anne baba olmanın keyfini elden kaçırmadan birkaç ay sabretmek gerekebilir. Unutmamak gerekir ki çocuklarımız tüm varlığımız

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol