Sinem Yazıyoor Editörü

Barış Üregil Biz Ölenlerin Arkasından Ağıt Yakmayız Dedi

eklendi

Kansere yenik düşerek geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Tarık Akan'ın yaşar iken kurmuş olduğu okulun açılış törenin de bir konuşma yapan, Tarık Akan'ın oğlu Barış Üvergil konuşmasın da ölen kişilerin arkasından ağıt yakılmasından yana değiliz, biz ölen kişiyi anlayarak yaşatmayı tercih ediyoruz dedi. 

Okul Açılışında Konuştu!

Açılışı yapılan okul Tarık Akan tarafından 1991 yılında kurulan Özel Taş ilköğretim okulu idi. Açılışta ilk önce saygı duruşu yapıldı daha sonra da İstiklal Marşı okundu. Ayrıca Barış Üregül babasının izinden giderek bu okulun Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olarak eğitim hayatına devam etmesini sağlayacağını da söyledi. 

Bu okulun müdürü olan Ali Akdoğan' da ağıt yakmadan onu anlayarak yolumuza devam edeceğiz ve yıl boyu tüm etkinlikler de Tarık Akan'ı mutlaka anacağız dedi. 

Diğer Oğlu ve Kızı da Katıldı!

Barış Üregil' in dışında törene Akan'ın diğer oğlu Yaşar Özgül Üregül ve kızı Özlem Üregül'de katıldı. Törene katılan okulun öğretmenlerinin bazılarının ağladığı ise gözlerden kaçmadı. Okulda da Tarık Akan için anı köşesi yapıldı. BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol