Sinem Yazıyoor Editörü

Balıkçı Neye Uğradığını Şaşırdı

eklendi

Bolu'da balık tutmak için baraj gölüne giden A.S isimli vatandaş tuttuğu pirina cinsi balığın saldırısına uğradı. Oltayla tuttuğu pirinanın saldırısına uğrayan adam şaşkındı. Pirina adamın önce elini sonra ayağından ısırdı. Balığı oltasından ayırmak isterken saldırıya uğrayan genç amatör balıkçı arkadaşları tarafından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Üniversitesine kaldırıldı. Yapılan açıklamalara göre amatör balıkçının sağlık durumu iyiye doğru giderken genç adamın eli ve ayağına sargı yapıldı. 

Ağlara Takılmış!

Hepimizin bildiği gibi yırtıcı ve saldırgan bir cins olan pirinalar ilk olarak geçtiğimiz günlerde Adana'da balıkçıların ağlarına yakalanmıştı. Adana'da bir saldırıda bulunmayan pirinalar adeta kendini Bolu'daki balıkçılara saklamış oldu. 

Pirinadan Kurtulmak Oldukça Zor!

Özellikle denizlerde av yasağının kalkmasıyla balıkçılar için sezon açılmış oldu. Özellikle geçimini deniz canlılarından sağlayan balıkçılar çok dikkatli olmalıdır. Çünkü bu pirinalar diğer canlı balıklara göre daha yırtıcıdır. Özellikle bu pirinaların ısırıkları çok küçük ama çok derin kesiklerden oluştuğu için balıkçılar ve yüzücüler çok dikkatli olmalıdır. Etobur olan bu pirinalar özellikle barajda yüzen birini yakalarsa o kişinin kurtulması oldukça zordur. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol