Sinem Yazıyoor Editörü

Balık Fiyatları Düştü Müşteri Güldü

eklendi

Karadeniz ve Marmara denizinde palamut çok çıkınca balık severlerin yüzü güldü. Palamudun bu yıl çok çıkması balık fiyatlarını hızla düşürürken hamsinin fiyatlarını da etkileyerek fiyat düşüşüne sebep oldu.

5 Liraya Kadar Düştü!

Hem halk hem satıcı durumdan çok memnun gözüküyor. Bursa'nın Bandırma haline bir günde 20 bin Palamut gelince 3 adet Palamudun fiyatı neredeyse 5 liraya kadar düştü. Tanesinin 10 liradan satın alındığı Palamut fiyatları halkı çok memnun etti.

İlk Hafta Verimsizdi!

Palamut ve hamsinin Marmara Denizinden çok çıkmasında son dönemdeki Av yasağı oldukça etkili olmuş gözüküyor. İlk hafta fırtına sebebiyle balıkçıların avları verimsiz geçmişti. İlk avdan sonra atılan ağlar, balıkçıların bereketli elleri sofraları şenlendirecek gibi görünüyor.

4 Bin Çift Palamut

Bandırma ilçesinde bulunan Fener Adası'nın yakınlarına atılan ağlar da boş dönmeyerek yaklaşık 4 bin çift palamut elde edildi.

Tekne içlerini dolduran balıkçılar, palamutları kasalara yerleştirerek Balıkesir Balık Haline yanaştı. Kamyonetlere yüklenmeden evvel soğuk hava depolarına taşınan balıklar tezgahlara çıkmak üzere bekliyorlar.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol