Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Bakkala Gider Gibi Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

eklendi

Pek çoğumuz yurtdışına gitmekten değil de gidememe ihtimalinden hoşlanmadığımız için fazla seyahat etmiyoruz. Oysa terliklerimizle çıkıp gidebileceğimiz, nesi meşhursa alıp gelebileceğimiz, şöyle paylaşmalık selfieler çekebileceğimiz ülkeler olsa durmayız... Fakat bu bir mazeret mi? Hayır. Çünkü böyle ülkeler var. Yani Türkiye vatandaşlarından vize istemeyip direkt olarak içeri buyur eden ülkeler de var. Sizin için bu gerçek misafirperver ülkeleri listeledik.

1.Tango diyarı Arjantin

Tango diyarı Arjantin

Her ülkenin kendine has yapısı ve kültürü göz alıcıdır ama kabul edelim ki Arjantin bambaşka. Sizin de içiniz oraya vizesiz gitme fikrini duyunca kıpır kıpır olmadı mı?

2.Yok, kahvesi değil ülkesi: Kenya

Yok, kahvesi değil ülkesi: Kenya

Eğer içinizde biraz da olsa bir maceracı ruh varsa hayatınızda en az bir kez Kenya'ya gidip o egzotik coğrafyayı yakından deneyimleme fikrini aklınızdan geçirmişsinizdir. Artık o çılgın yanınızı dizginlemenize gerek yok çünkü Kenya'ya gitmek için vizeye gerek yok.

3.Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız tek şey Bahamalar olmalı

Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız tek şey Bahamalar olmalı

Eğer vaktiniz, biraz paranız ve artık değişiklik isteyen bir ruhunuz varsa Bahamalar, hiç vize istemeden size kucak açıyor. Sizi bilemeyiz ama biz ciddi düşünüyoruz Bahamalar'la.

4.Rihanna Barbadoslu diyoruz başka bir şey demiyoruz

Rihanna Barbadoslu diyoruz başka bir şey demiyoruz

Ya da diyelim. Sizce bu ülkenin kusursuz olmama gibi bir ihtimali var mı? Belki tek kusuru vizesi olacaktı ama o da yok.

5.Vize yok, karnaval var: Brezilya

Vize yok, karnaval var: Brezilya

Samba diyarı Brezilya da Türkiye vatandaşlarına 3 ay boyunca vize uygulamıyor. O zaman dans!

6.Bosna Hersek'e dair bildiğiniz tek şey Mostar Köprüsü olmasın

Bosna Hersek'e dair bildiğiniz tek şey Mostar Köprüsü olmasın

Elbette Mostar Köprüsü şahane bir yapı ancak Bosna Hersek başka pek çok eşsiz güzellik ile dolu bir ülke. Hem de yanıbaşımızda. Hem de vizesiz.

7.Evet evet, şu ekvatorun Ekvador'u

Evet evet, şu ekvatorun Ekvador'u

Valla biz gidenlerden duyduk; ekvator çizgisiyle ülke ikiye bölünüyormuş. Aslında gidip bir bakmak lazım ama... Aa! Vize de yokmuş.

8.Casablanca'yı kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için: Fas

Casablanca'yı kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için: Fas

Bu egzotik ülkede görülecek ve hissedilecek o kadar çok şey var ki... Üstelik vize derdi ile uğraşmadan Fas'ta bambaşka bir dünyaya doğru yola çıkabilirsiniz.

9.Kardeş ülke Güney Kore

Kardeş ülke Güney Kore

Halkının bize hala büyük bir sevgi beslediği Güney Kore de elbette vize istemeyen ülkeler arasında. Belki de mesafeleri çok da dert etmemek lazımdır?

10.Tüm ülkeye teknoloji mağazası muamelesi yapmamak kaydıyla: Japonya

Tüm ülkeye teknoloji mağazası muamelesi yapmamak kaydıyla: Japonya

Kültürü, doğası, şehirleri ve yemekleriyle Japonya her daim merak uyandırmıştır. Eğer dilerseniz buraya da 3 ay süreyle vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz.

11.Muhtemelen onlar sizi anlayacak ama siz onları anlamayacaksınız: Kazakistan

Muhtemelen onlar sizi anlayacak ama siz onları anlamayacaksınız: Kazakistan

Hakkında fazla bilgi sahibi olmasak da aslında şahane bir ülke Kazakistan. Üstelik dillerimizde pek çok ortak kelime de bulunuyor. Fakat nedense bir Kazak'ın bir Türk'ü anlaması kolayken aynı şey Türk için geçerli olmuyor. Yine de dilini bilseniz de bilmeseniz de bu şahane ülkeyi görmeli ve sımsıcak insanlarıyla tanışmalısınız.

12.Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kabul edelim ki seyahat edeceğimiz zaman Kıprıs'ı hep atlıyoruz. Oysa Kıbrıs'a da vizeye ve hatta pasaporta ihtiyaç olmadan seyahat edebiliyoruz. Yani geriye sadece eğlenmek kalıyor.

13.En son Dünya Kupası'ndan hatırladığımız Kosta Rika

En son Dünya Kupası'ndan hatırladığımız Kosta Rika

Tamam, futbol asla sadece futbol değildir ama her şey de futbol değildir. Kosta Rika, muhteşem plajları, enfes manzaraları, tadına doyulmaz egzotik meyveleri, şahane ormanları, sevimli hayvanları, leziz mutfağı, ilginç şehirleri, benzersiz gelenekleri ve vizesiz seyahatleriyle harika bir ülke.

14.Metrekareye 10 gelin düşen Maldivler

Metrekareye 10 gelin düşen Maldivler

Maldivler'e gitmeyi illa balayına bırakmak zorunda değiliz. Eğer bütçeniz uygunsa vizesiz seyahat etme hakkımızın olduğu Maldivler'de kızgın kumlardan serin sulara siz de atlayabilirsiniz.

15.Gelirken votka getirmek için: Ukrayna

Gelirken votka getirmek için: Ukrayna

Kendi güzel, insanı güzel Ukrayna'ya gitmek için de vizeye ihtiyacımız yok. O zaman beklememiz için de çok fazla neden yok.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN GALERİLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol