Haber Yazıyoor Editörü

Bugüne kadar, emniyet kayıtlarına göre, 25 milyon vatandaşımız demokrasi nöbetine, bütün illerimizde, ilçelerimizde, katılmıştır.

Emniyetin kayıtlarına göre İstanbul'da 5 milyon yurttaşımız bir araya gelmiştir.

Türkiye genelinde, diğer illerdeki toplantılarla da yaklaşık 10 milyona yakın insan eş zamanlı olarak Türkiye'nin meydanlarını doldurarak ülkesine, vatanına, bayrağına, milli birliğine sahip çıkmış, demokrasiyi benimsediğini bir kere daha dosta, düşmana göstermiştir.

ABD tercih yapmak zorunda. Ya bir darbenin terörist elebaşını gözetecekler ya da 79 milyon Türk insanının isteklerine cevap verecekler. Bu tercihin siyasal sonucunu göreceğiz.

Dünkü İstanbul mitingi dosta kuvvet düşmanlarımıza korku salmış bir milli duruştur.

Algı operasyonlarını kıracağız. Hangi çalışmayı yaparsak yapalım ortadaki gerçek ne kadar yalın olursa olsun anlamak istemeyen istemedi. Dünkü miting dünyanın gözünü açtı.

Özellikle ekonomi diplomasisi anlamında algı operasyonlarını kıracağız.

Kamuda izin yasağı kaldırıldı. Senelik izinlerini kullanabilecekler. Bildiğiniz gibi bu yasak memurlarımızı zor durumda bırakmak için değildi. Bugün itibariyle bu yasağı da kaldırıyoruz.

Yüksek olasılıkla Kurban Bayramı tatili de 9 gün olacak.

186 TSK mensubu ve 39 jandarma komutanlığı mensubu personel kaçtı. bunların içerisinde 9 tanesi de general rütbesinde. Bu firarilerin başka bir terör örgütünün elinde olduğuna dair kesin bilgi yoktur.

Hükümetimizin en önemli alanlarından birisi üretim esaslı ekonomiye geçmiş olmasıydı. Halkımız ve ekonomi çevreleri rahat olsun. Kalkışma Türkiye ekonomisini etkilemedi.

Bu çerçevede Bakanlar Kurulu gündemindeki önemli konu proje bazlı teşvik programı oldu. Ekonomi ile ilgili bakanlıklarımız bu anlamda çalışmalarını sürdürüyor.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol