Sinem Yazıyoor Editörü

Bakan'dan Müjde Geldi: Trafik Sigortasında Yeni İndirimler Geliyor

eklendi

Son dönemde zorunlu trafik sigortası ile ilgili olarak birçok önlem alınarak bazı değişikliklere gidildi. Alınan bu önlemlerle birlikte zorunlu trafik sigortası fiyatlarında yüzde 30'luk bir indirim gerçekleşti. Bu indirimi yeterli bulmayan Mehmet Şimşek, bu konuda yeni bir düzenleme yapılmasını istedi. Bakan Şimşek, ikinci bir indirimin gelmemesi halinde bu konuya müdahale edeceklerini bildirdi.

Bakan Şimşek  Konuştu!

Bakan Şimşek, konu ile alakalı olarak birçok düzenleme yapılmasına rağmen, bu düzenlemelerin vatandaşlarını henüz memnun edemediğini söyledi. Trafik sigortası primlerinin henüz istenen seviyelere gelmediğini belirten Bakan Şimşek, vatandaşların bu konuda daha düşük prim ödemeleri için yeni bir model geliştirdiklerini kaydetti. Bakan Mehmet Şimşek bu konuda oldukça net konuşarak, gerekli indirimler yapılmazsa, müdahale ederek fiyatları kendilerinin aşağıya çekeceğini söyledi.

Yeni Bir İndirim Müjdesi

Trafik sigortasında özellikle 2014 yılının ilk yarısında fiyatlar çeşitli gerekçelerle oldukça yukarı çekilmişti. Fiyatlar özellikle o günlerden sonra çok artmış, 250 TL'lik bir prim 750 TL'ye kadar yükselmişti. Ardından hükumeti çeşitli düzenlemeleri ile bu fiyatlar 500 TL civarına indirilmişti. Bu indirimi de yeterli bulmayan Bakan Şimşek, vatandaşlara yeni bir indirim müjdesi daha verdi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol