Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Aynı Bölgede Bir Patlama Daha!

eklendi

Van'dan üst üste acı haberler gelmeye devam ediyor. PKK'lı teröristlerin yola yerleştirmiş oldukları patlayıcıyı askeri aracın tam geçtiği esnada patlatmasının ardından bir acı haber daha geldi. 

Aynı Bölgede Bir Patlama Daha!

Van'dan üst üste acı haberler gelmeye devam ediyor. PKK'lı teröristlerin yola yerleştirmiş oldukları patlayıcıyı askeri aracın tam geçtiği esnada patlatmasının ardından bir acı haber daha geldi. Haber ajanslarından alınan son dakika haberine göre Van’da aynı bölgede bir patlama daha meydana geldi. Meydana gelen bu patlamada 1 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.


Van’ın ilçesi olan Edremit’de 1 askerin hayatını kaybederek şehit olduğu, 2 asker ile 1 polisin de yaralandığı Hacıbekir Mahallesindeki Bayırlı Sokak’ta saat öğlen 15.10 civarında bir patlama daha meydana geldi. Şiddetli patlamada, kimliği henüz bilinmeyen 1 kişi ölürken, 1 kişi de ağır bir şekilde yaralandı. Yaralı kişi  hastaneye götürülerek tedavi altına alındı.


Bölgede düzenlenen operasyonları sürdürmekte olan güvenlik güçlerinin kontrollü bir şekilde giriş ve çıkışlarının sağladığı belirtildi.


Patlamanın yaşandığı bölgede PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek üzere operasyon tüm hızıyla sürüyor.

Ölen Şehidin Kimliği  Belirlendi


Van’ın Edremit İlçesi Hacıbekir Mahallesi’nde bulunan PKK’lı teröristlere müdahale eden zırhlı aracın geçtiği sırada daha önce yola döşenmiş olan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi neticesinde meydana gelen şiddetli patlamada şehit olan askerin kimliği belirlendi. Şehit askerin Piyade Onbaşı Ömer Önder olduğu öğrenildi.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol