Sinem Yazıyoor Editörü

Avusturyalılar Başörtülü Kadına Şiddet Uyguladı!

eklendi

Viyana Avusturya'nın başkenti. Fakat her ne kadar başkent olsa da bu şehirde barınan bir sürü Avusturyalı ırkçı var. 

Yaşlı Kadına Rahat Vermediler

Şeherben Durmaz adındaki bir Doğu Türkistan Türk'ü ve Çin baskısı yüzünden Avusturya'nın başkenti Viyana'ya taşınmak zorunda kaldı ve şu anda da Avusturya'nın başkenti olan Viyana kentinde yaşıyor. Fakat ona burada da rahat vermediler. 

Suçu Başörtülü Olmak

19 Eylül Pazartesi sabahı Viyana'da ki işine gitmek için yola çıkmıştı elli bir yaşındaki Şeherben Durmaz. İş yerine doğru giderken bir parkın da yanından geçiyordu ve tam o sırada arkasından yirmi beş veya otuz yaşlarında kimliği belirsiz bir Avusturyalı erkek arkasından saldırdı. Sürekli Şeherben Durmaz'ın kafasına vurdu sırf başörtülü diye... Şeherben Durmaz'ın arkasından eşi Mahmut Durmaz da geliyordu ve Mahmut Durmaz saldırgana saldırınca saldırgan ortalıktan kayboldu. 

Başlarına İlk Kez Böyle Bir Olay Geliyor

30 senedir Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaşayan Şeherben ve Mahmut Durmaz çifti ilk kez böyle bir olay ile karşı karşıya geliyor ve Şeherben Durmaz'ın alnında şu an 2 tane dikiş bulunuyor. Çift olayın şokunu hala atlatamamış durumda ve bu saldırının çok ırkçı bir saldırı olduğunu söylüyor. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol