Sinem Yazıyoor Editörü

Ariel Ortega, Hayatını Anlatan Kitabını Yayına Sundu

eklendi

Futbol oynadığı yıllarda Dünya'nın en yetenekli futbolcuları arasında gösterilen Ariel Ortega 2002-2004 yılları arasında Fenerbahçe'de forma giymiş ve beklentileri karşılayamamıştı. Büyük bir bonservis ücreti ile kadroya katılmasına karşın oynadığı futbol ile sürekli eleştiri oklarının hedefinde bulunan futbolcu kısa zaman sonrasında yeniden ülkesinin yolunu tutmuştu.

Türkiye'de Hep Sorun Yaşadım

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan kendisinin hayat hikayesini anlattığı kitabında Ortega; Fenerbahçe'de geçirdiği günlerini bir ''kabus'' olarak nitelendiriyor. Transfer dönemi süresince yaşadıklarını anlatan eski futbolcu, Menajerinin yüksek bedelli bir kontrat imzaladığı Fenerbahçe için en son kendisine haber verildiğini ve apar topar uçağa bindirilerek Türkiye'nin yolunu tuttuğunu anlatan Ortega, kendisinin Türkiye'de ilgi ve sıcak bir şekilde karşılandığını fakat zaman içerisinde ortaya çıkan sorunlar ile baş edemediği için Fenerbahçe'den ayrılmak zorunda kaldığını dile getiriyor.

Türkiye'de ki En Mutlu Anısı Ne?

Türkiye de bulunduğu dönem içerisinde en büyük probleminin ise dil olduğunu anlatan Ortega, kimse ile aynı dili konuşamamanın ve bunun neticesinde de hem saha içinde hem de saha dışında kimse ile anlaşamadığının altını çiziyor.Yalnızca kulübün verdiği tercüman ile anlaşabildiklerini ve bu durumun da zaman içerisinde tercümanın kendisinin ''bodyguard''ı gibi olduğunu açıklayan Ortega, Galatasaray maçında yaşadıkları galibiyeti ise Türkiye'de ki en mutlu anısı olarak hatırladığını sözlerine ekliyor.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol