Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Anne Sütü Nasıl Arttırılır?

eklendi

Anne adayı ve doğum yapan bir çok bayan bebeklerini doktorların ve sağlık bakanlığının de önerdiği üzere ilk altı ay boyunca sadece anne sütü ile beslemek isterler.

Anneler bebeklerine anne sütünü devamlı olarak vermeyi istemelerinde de haksız değildirler. Anne sütü nasıl arttırılır konusu ise şöyle aydınlatılabilir.


Hem anneyi meme kanserinden koruyan ve bebeğin başta beyin gelişimi için önemli yer tutan anne sütü bebeklerin ilk zamanlar her 20 dakika da bir daha sonra ki aylar da 2 saatte bir 4 ay itibariyle 4 saatte bir emzirilerek çoğaltılabileceği gibi annenin sulu gıdaları bol tüketmesiyle de arttırılabilir.


Pekmezli süt, yaz aylarında bol bulunan kavun, karpuz gibi sulu besinler, hurma, Hindistan cevizi ancak pastalar da kullanılan değil taze olarak tüketmek anne sütünü arttırmada büyük bir yere sahiptir.

 

Elbette her bireyin maddi durumu birbirinden farklılık göstermektedir. Bu besinlere kolay ve her daim sahip olamayan kişileri de unutmamak gerekir.


Bunun için de zor şartlar altında hayatını sürdürmekte olan bayanların anne sütünü arttırmada bol bol su tüketmeleri de son derece faydalı olacaktır. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol