Sinem Yazıyoor Editörü

Anelka, Haşemaya "Hayır", Çıplaklar Kampına "Evet" Diyenleri Eleştirdi

eklendi

Müslüman bir futbolcu olan Anelka, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çekti. Anelka, sosyal medya hesabında Fransa hükümetini sert sözlerle eleştirdi. Anelka'nın hükümeti eleştirmesinin sebebi ise kadınların vücutlarını korumak için kullandığı Haşemaya hayır derken, Paris'te düzenlenen çıplaklar kapsamına evet deniliyor olması.

"Siz aklınızı mı yitirdiniz" 

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından ve Fransa Milli Takımı'nın da eski oyuncularından birisi olan Anelka, Fildişi Sahili takımında oynayan defans oyuncusuna sahip çıktığını "Seninle birlikteyim Serge" şeklinde yaptığı açıklamalarla gösterdi. Anelka, deneyimli oyuncunun haksız yere ceza aldığını belirtmesinin yanı sıra siyasi olarak da önemli açıklamalarda bulundu. Anelka Fransa hükümetini "Siz aklınızı mı yitirdiniz" cümlesi ile eleştirdi. Çünkü Anelka'ya göre Paris'te çıplaklar kampına onay verilmesi ve haşemaya onay verilmemesi çok hatalı bir karar. 

Nazi Selamı Yaptığı İçin Uzun Süre Eleştirilmişti

Anelka, ayrıca Fransa'nın askeri anlamda oldukça önemli olan askeri rolüne sert eleştirilerde bulundu. Anelka bundan 3 yıl önce Yahudi alayhtarı görülen Nazi selamına benzer bir hareket yaptığı için uzun süre basında eleştirilmiş ve maç yasağı almıştı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol