Sinem Yazıyoor Editörü

Android'e Market Harici Uygulama Yükleme Nereden Yapılır?

eklendi

Bazı uygulama veya oyun geliştiricileri Android'in sanal marketi olan Google Play Store'a geliştirdikleri yazılımı yüklemezler bunun 2 sebebi olabilir. İlk sebep, geliştirici uygulamasını Google Play Store'a sunmuş ama Google Play Store uygulamayı kabul etmemiştir. İkinci sebep ise, Google Play Store'a uygulama yüklemek ücretli olduğu için geliştirici Android Markete değil de kendi sitesine uygulamayı koymuş olabilir.

Her iki durumda da uygulama internet üzerinden dosya halinde indirilir. Peki bu işlem nasıl yapılır? Öncelikle uygulamanın yayınlandığı siteye giriyoruz ve uygulamayı indirmek için konulan linki bulup üzerine tıklıyoruz. Tıkladığımızda zaten otomatik olarak indirme başlıyor. İndirme bittiğinde telefonun ayarlar kısmına girip bilinmeyen kaynakları buluyoruz ve diğer kaynakları açıyoruz.

Bilinmeyen kaynakları açtığımızda cihazımızın indirilenler kısmına girip indirdiğimiz dosyanın üstüne tıklayıp çıkan kısımda kur butonuna tıklıyoruz. Uygulama birkaç saniye içinde kurulacaktır, kurulduğunda karşımıza yine 2 tuş çıkacaktır ister uygulamayı hemen açabilirsiniz ister de kaydedip daha sonra açabilirsiniz.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol