Sinem Yazıyoor Editörü

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

eklendi

 Teknolojinin günden güne gelişmesi ve değişmesiyle birlikte hayatımızı kolaylaştıran ve bir şekilde hayatımıza giren teknolojik ürünlerin sayısı da bununla bağlantılı olarak artış göstermektedir. Bilgisayarlar, tabletler, notebooklar, ve tabii Android (akıllı) telefonlar. Her biri hayatımıza bir şekilde giren ve bizim de sürekli olarak elimizin altında bulunan, kullandığımız ürünlerdir. 

Amacına uygun bir şekilde kullanıldığında teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı tartışmasız bir gerçektir. Son yıllarda en çok kullandığımız ürünlerin başında Android yani akıllı telefonlar gelmektedir. Hepimizin bildiği gibi; artık günümüzde banka işlemleri, tatil rezervasyonları, fotoğraf yada video çekimi gibi pek çok işlemi telefondan yapan birçok insan var. Android telefonlarda en sık karşılaşılan, daha doğrusu en çok zorlanılan konulardan birisi de yedekleme işlemidir. Peki Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır? Bu konuda biraz bilgi verelim... 


Android telefon yedekleme işlemini; Android Backup Servisi kullanarak yedekleme yapmak mümkündür. Peki bu işlem nasıl yapılır; basit bir şekilde anlatalım. Cihazınızın ayarlar bölümüne girerek Kişisel bölümün altında Yedekle ve Sıfırla butonuna dokunun, daha sonra verilerimi yedekle butonuna dokunup yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır? Bu konuda ki işlemler oldukça basittir aslında. Sadece tekniğini öğrenmek ve nasıl yapılacağını, hangi işlemler uygulanacağını bilmek yeterli olacaktır. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol