Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Almanya Müzik Festivalinde Bombalı Saldırı

eklendi

Almanya’nın eyaleti olan Bavyera’nın Ansbach kentinde Suriyeli olduğu öğrenilen bir mülteci müzik festivalinin girişinde üzerindeki bombayı patlattı. Saldırıyı düzenleyen şahıs olay yerinde öldü, patlamada 12 kişi de yaralandı.

Almanya Müzik Festivalinde Bombalı Saldırı

Almanya'nın eyaleti Bavyera’da geçen haftanın başında bir trende beş kişinin bıçaklanması ile başlamış olan saldırı zinciri hala devam ediyor. Son olarak AVM’deki silahlı saldırıdan sonra dün de Ansbach şehrinde bomba patladı. Sırt çantasında olan bombayı patlatan 27 yaşındaki Suriyeli şahıs ölürken, kendini patlatan canlı bomba 12 kişinin de yaralanmasına sebep oldu.


Canlı bombanın bir müzik festivalinin giriş kısmında patladığına dikkatleri çeken Nürnberg Emniyet Müdür Yardımcısı olan Roman Fertinger, canlı bombanın kendisini etkinliğin olduğu alanda patlatması halinde çok daha fazla kişi öleceğini belirtti.


Yapılan açıklamada canlı bombanın 2 binden çok insanın bulunduğu festival bölgesine girmek istediğini fakat bileti olmadığı için girmeyi başaramayınca bombayı festivalin giriş kısmında patlattığı öğrenildi.


Patlama hakkında bilgi veren polis, canlı bombanın kullandığı patlayıcının çok fazla sayıda can kaybına yol açacak türden olduğunu söyledi. Polis çevrede inceleme yaparken canlı bombanın cep telefonunu bulduklarını ve incelemeye aldıklarını da belirtti.


Düzenlenen saldırının hangi amaçla düzenlendiği net olarak bilinmiyor. Edinilen bilgilere göre saldırganın psikiyatrik tedavi gördüğünü ve daha önce de intihara kalkıştığı öğrenilirken saldırganın intihar amaçlı olarak mı bu saldırıyı düzenlediği henüz bilinmiyor.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol