Sinem Yazıyoor Editörü

ABD'ye Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Tarafından Meydan Okundu

eklendi

Geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Amerika Birleşik Devletleri'ne meydan okudu. Hollande, Avrupa'nın kendisini her şekilde savunabileceğini ve Amerika'nın istediği gibi hareket ederek geri planda kalabileceğini herkesin bilmesini istedi. 

'Avrupa Kendisini Savunabilir'

Tüm AB liderlerinin katılımıyla Bratistava'da gerçekleştirilen toplantı öncesi Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hollande, ABD'nin geri planda kalmak istemesi durumunda geride kalabileceğini ve Avrupa'nın kendisini rahatlıkla savunabileceğini açıkladı.

Çok Önemli Çalışmalarımız Var!

İngiltere'nin olmadığı AB liderleri toplantısı öncesinde birbirinden önemli açıklamalarda bulunan Hollande aynı zamanda Avrupa ile ilgili olarak savunma konusunda ülkelerinin çok önemli çalışmaları olduğunu ancak bu savunmayı tek başlarına yapamayacaklarını ve yapmak istemediklerini de sözlerine ekledi.

Fransa Cumhurbaşkanı olarak görevine devam eden Hollande, yaptığı dikkat çeken açıklamalarla Amerika Birleşik Devletleri'ne adeta meydan okudu. Ülkesinin Avrupa'nın güvenliği için ellerinden geleni yaptıklarını ve bunun için tüm ortaklarıyla her ortamda görüşebileceklerini belirten Hollande, sözlerini yenileyerek Amerika Birleşik Devletleri'nin geri planda kalmayı istemeleri durumunda hiç bir sorunun çıkmayacağını ve Avrupa'nın kendisini hiç bir sorun olmadan rahatlıkla savunabileceğini belirtti.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol